Jesienny Turniej Koszykówki o Puchar Prezesa UMKS „Księżak ” Łowicz

W sobotę 20.09.2014 roku młodzi koszykarze UKS „Melo” Błonie gościli na parkiecie Łódzkiego Związku Koszykówki, biorąc udział w Jesiennym Turnieju Koszykówki rocznika 2002 i młodsi o Puchar Prezesa UMKS Księżak Łowicz.

Podopieczni trenera Jaromira BUZALSKIEGO, aby marzyć o zajęciu I miejsca w turnieju, musieli pokonać Gospodarza turnieju, drużynę UMKS Księżak Łowicz, prowadzoną przez Piotra RUTKOWSKIEGO. Koszykarze „Melo” od początku meczu nie ustępowali przeciwnikom, kończąc pierwszą kwartę prowadzeniem 6:3. Druga kwarta, to bardzo dobra gra naszych koszykarzy, u których widać było brak tremy, dzięki czemu powiększyliśmy przewagę, wygrywając kwartę 19:6. Trzecia kwarta, rozpoczęła się i skończyła pod dyktando Gospodarzy 12:6, jednak w ostatniej kwarcie ponownie lepsi byli koszykarze UKS „Melo” Błonie wygrywając 7:6 i cały mecz 38:27.
W meczu o pierwsze miejsce, chłopcy zagrali mecz po meczu z drużyną GTK Głowno, co niewątpliwie miało wpływ na końcowy wynik, zważywszy na fakt, że trener Buzalski dysponował 9 graczy, wśród których było trzech zawodników z klas piątych.Drużyna Głowna, która występuje w rozgrywkach ligi łódzkiej, braki kadrowe w roczniku, załatała zawodnikami o rok starszymi, co dało przewagę, przede wszystkim w walorach fizycznych. Pierwsza kwarta dla Głowna 23:5, jednak w drugiej kwarcie „Melo” toczyło wyrównaną walkę wygrywając 12:11. Trzecia kwarta to ponownie gra Głowna i wygrana 18:13, czwarta 10:5, co dało końcowy sukces 61:35. Nasi koszykarze po letnim obozie prezentowali dobrą współpracę w obronie, czym skutecznie utrudniali grę przeciwnikom. Wszyscy z 9 obecnych na turnieju zapisali się w protokole zdobywając punkty i sprawiając miłą niespodziankę sobie i trenerowi.
To największy sukces, na który zapracowali MIKOŁAJ RACINOWSKI, JAKUB FUS, MATEUSZ FICYGOWSKI, KACPER RYDZEK, TYMON WADECKI, JAN ABRAMOWICZ, DAMIAN PAWŁOWSKI, DOMINIK HOŁDAK i ŁUKASZ KĘPKA.

DSC_0871 DSC_0882 DSC_0881 DSC_0878 DSC_0877 DSC_0875 DSC_0872