Wielkanocny Turniej Koszykówki o Puchar Burmistrza Błonia – 2016

Tydzień po podium w Nowym Dworze, przyszedł czas na odniesienie pierwszego na własnym obiekcie zwycięstwa w prestiżowym Turnieju Wielkanocnym o Puchar Burmistrza Błonia.

Zgodnie z założeniem, impreza odniosła sukces organizacyjny i sportowy, w którym po ?Złoty Puchar? sięgnęli podopieczni Trenera J.Buzalskiego, młodzi koszykarze i koszykarki UKS ?MELO? Błonie. Sobotni turniej, uroczyście otwarty przez Pana Z.RESZKĘ i innych oficjeli w osobach Naczelnika Wydziału Kultury i Sportu Pana W. LEDUCHOWSKIEGO oraz dyrektora ZS nr 1 w Błoniu Pana J.CIEŚLAKA, poprzedził mecz pomiędzy drużyną Gimnazjum Sportowego nr 2 Grodzisk Mazowiecki, czyli chłopcami na co dzień trenującymi w barwach GKK Grodzisk Mazowiecki i gospodarzami turnieju zespołem MELO Błonie. Na zawodach, zabrakło oprócz nieobecnych w Nowym Dworze, również D.HOŁDAKA. Pojawił się za to M.KRZEMIŃSKI, który będąc najwyższym zawodnikiem Błonia, przydał się w walce na tablicach. Mecz miał charakter bardzo wyrównanego spotkania, z agresywną obroną Grodziszczan i nieskuteczną grą w ataku zespołu Błonia. Gdy do końca spotkania pozostała 1 minuta, na tablicy, GKK prowadziło 27:21, wówczas o czas poprosił Trener Gospodarzy, a strzeleckimi umiejętnościami błysnął Marcin KULISIEWICZ, który w odcinku 30 sekund, dwukrotnie trafił za 3 punkty, doprowadzając do remisu i gdy wydawało się, że do rozstrzygnięcia potrzebna będzie dogrywka, Grodziszczan upokorzył D.PAWŁOWSKI, który swoim rzutem dał wygraną miejscowym. Drugi mecz, to pojedynek warszawskiego okręgu koszykówki z łódzkim okręgiem, gdzie do rywalizacji stanęły drużyny Sochaczewa i Łowicza. Bojaźliwie i nieskutecznie rozpoczęli Łowiczanie, jednak w II kwarcie, nabrali wiary i wynik oscylował wokół remisu. Jednak w końcowym rozrachunku to podopieczni Trenera Adama HILCHENA pokonali Księżaka 24:16. Po raz drugi na parkiet wyszli Gospodarze turnieju, którzy rozegrali swój najlepszy mecz i efektownie pokonali Łowiczan 35:20. Mając na koncie dwa zwycięstwa, niecierpliwie oczekiwali na wynik kolejnego meczu, w którym zmierzyli się zawodnicy Grodziska i Sochaczewa. Grodziszczanie, podłamani przegraną ostatnich sekundach meczu, chcieli za wszelką cenę wrócić do gry i powalczyć o końcowy sukces w meczu z Sochaczewem. Niestety, pomimo warunków fizycznych, nie zdołali pokonać Basketu Sochaczew i ponieśli drugą porażkę z rzędu w stosunku 20:31. Wygrana Sochaczewa, spowodowała, że kolejny mecz, będzie meczem o zwycięstwo w turnieju, więc emocji nie powinno zabraknąć. Wszystkie oczy zawodników, Trenerów i Rodziców, skierowane było na arenę, na której pojawiły się drużyny, które nie zaznały jeszcze smaku porażki. Po I kwarcie minimalne prowadzenie Basketu, dwoma punktami, ale w kolejnej kwarcie do głosu doszli zawodnicy Melo. Druga połowa, walka kosz, za kosz, a wynik na tablicy zmieniał się jak w kalejdoskopie. Gdy w IV kwarcie, zawodnicy Trenera J.Buzalskiego uzyskali 9 punktową przewagę, nikt na sali nie wątpił, w ich zwycięstwo. Jednak podobnie jak w meczu otwarcia, emocje rosły z upływem czasu, a Goście zmniejszyli przewagę do 4 punktów, potem do dwóch, udowodnili, że w koszykówce, nawet kilka sekund, może doprowadzić do zmiany wyniku na tablicy. Szaleńcza pogoń, nie przyniosła pożądanego efektu zmiany rezultatu, a ze zwycięstwa w meczu i końcowego tryumfu w turnieju, cieszyć się mogli zawodnicy BŁONIA. Ostatnim akcentem, był mecz o III miejsce w zawodach, w którym po bardzo wyrównanym spotkaniu, nieznacznie lepsi okazali się zawodnicy Łowicza, którzy pokonali Grodzisk Mazowiecki 28:25. Na zakończenie zawodów, uroczyście wręczono puchary i medale, potem chwila dla fotoreporterów i po życzeniach Zdrowych Wesołych Świąt, zmęczeni, ale zadowoleni , młodzi koszykarze rozjechali się do domów. Reprezentację MELO Błonie stanowili 1. Zuzanna KAPUSTA 2. Katarzyna KAPUSTA 3. Marcin KULISIEWCZ 4. Damian PAWŁOWSKI 5. Tymon WADECKI 6. Łukasz KĘPKA 7. Mateusz FICYGOWSKI 8. Mateusz KRZEMIŃSKI 9. Mikołaj RACINOWSKI 10. Kacper RYDZEK Wszystkim sympatykom, darczyńcom i wolontariuszom i Urzędowi Miasta Błonia, Zarząd UKS?MELO? Błonie składa serdeczne podziękowania, w imieniu Trenerów i zawodników. Dodatkowo, słowa wdzięczności i podziękowania należą sędziom w osobach Ł.KUCHTY i P.WIĘCHA, protokołującej zawody P.ZAJĄC, prowadzącemu galę i oprawę turnieju W.CIEŚLAKOWI oraz Pani EMILI PIOTROWSKIEJ, która jeszcze ciepłymi, pachnącymi drożdżówkami osłodziła wspaniałą imprezę wielkanocną., która na długo pozostanie w pamięci uczestników i organizatorów.
Końcowa kolejność:
1. UKS ?MELO? BŁONIE
2. UKS MOSIR ?BASKET? Sochaczew
3. UMKS ?Księżak? Łowicz
4. GKK Gimnazjum Sportowe nr 2 Grodzisk Mazowiecki