II Mikołajkowy Turniej Mini-Koszykówki – 2013

W sobotę 7 grudnia 2013 na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 1 w Błoniu, odbył się II Mikołajkowy Turniej Mini-Koszykówki chłopców rocznik 2002 i młodsi o Puchar Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jana Żychlińskiego.
Organizatorem i pomysłodawcą, cyklicznej imprezy był UKS „Melo” Błonie, który prowadzi zajęcia dla najmłodszych koszykarzy z Błonia. W turnieju udział wzięło 5 drużyn, w tym szkoły podstawowe z Bieniewic, Płochocina, Łomianek, Kampinosu i gospodarz imprezy UKS „Melo”.

Rywalizacja polegała na rozgrywaniu spotkań w systemie „każdy z każdym”, dzięki czemu, każda z drużyn miała możliwość rozegrania 4 spotkań, które pozwoliły wyłonić mistrza na rok 2013. Mecze miały charakter bardzo wyrównany, o czym świadczą wyniki, a o końcowej kolejności decydowały bezpośrednie spotkania. Dodatkowym smaczkiem był fakt, że nie było w turnieju drużyny bez goryczy porażki.

Końcowa kolejność przedstawiała się następująco:

  1. SP Płochocin 7 pkt
  2. SP Bieniewice 6 pkt
  3. UKS „Melo” Błonie 6 pkt
  4. SP Kampinos 6 pkt
  5. SP Łomianki 5 pkt

Kolejny raz skromna sala gimnastyczna ZS nr 1 w Błoniu, była świadkiem udanej, pełnej emocji i zaciętej walki drużyn, które rywalizowały o miano najlepszej w powiecie. Te mini mistrzostwa pokazały, jak wielu chłopców chce uprawiać, tak ciekawą i efektowną dyscyplinę, jaką jest koszykówka i pójść śladami naszego jedynaka w NBA Marcina GORTATA.

To smutne i przygnębiające, że gmina Błonie, tudzież okolice, nie posiadają hali z prawdziwego zdarzenia, gdzie młodzi adepci koszykówki, mogliby rozwijać swoje umiejętności i spełniać marzenia. Kto wie, czy na turnieju, nie było potencjalnych następców najlepszego młodzieżowca w Europie Polaka, Mateusza PONITKI…. Jednak dopóki nie będzie obiektu, nie będzie szans, na wyniki i rozwój gier zespołowych, które potrzebują zaplecza w postaci hali sportowej. GRATULACJE dla drużyn, opiekunów, sędziów i organizatorów.